Skarpety bożonarodzeniowe

Zwyczaj zostawiania prezentów w skarpecie, chociaż do niedawna mało popularny w Polsce, ma swoje korzenie już w legendzie o świętym Mikołaju. Według podań święty Mikołaj zostawił swój pierwszy prezent w domu trzech małych dziewczynek - widząc ich pracowitość podczas sprzątania i prania ubrań schował upominek w świeżo upranych skarpetkach wiszących na kominku aby wynagrodzić ich starania. Ciekawe jaka była ich reakcja podczas ściągania bielizny…?

Oprócz legendy z Mikołajem jest jeszcze jedna tradycja związana ze świątecznymi skarpetami. Zwyczaj ten obchodzi się we Włoszech i jest kojarzony z postacią Befany - czarownicy, która w noc z 5. na 6. stycznia w święto Objawienia Pańskiego również zostawia prezenty w przygotowanych skarpetach. Ponoć obrzęd ten wywodzi się od legendy o Trzech Królach, którzy wracając z Betlejem spotkali Befanę i przekazali jej dobrą nowinę o Narodzinach Zbawiciela. Niestety, czarownica zgubiła drogę i nigdy nie odnalazła Stajenki. Od tej pory na wszelki wypadek zostawia upominki w domu każdego małego dziecka.

Zainspirowana tymi tradycjami postanowiłam zabawić się w świętego Mikołaja i razem z Wami stworzyć skarpety bożonarodzeniowe dla Was i Waszych najbliższych. Bardzo się cieszę, że zwyczaj ten z roku na rok coraz bardziej rozprzestrzenia się w Polsce. W naszym kraju oprócz Świąt Bożego Narodzenia dawanie upominków w skarpetach przyjęło się również w dniu 6. grudnia we wspomnienie św. Mikołaja. Jestem ciekawa w którym dniu przyjęło się u Was w domach zostawiać prezenty w skarpecie? Czy w ogóle obchodzicie taki zwyczaj? Dajcie znać w komentarzach.

Zapraszam do projektowania i zamawiania skarpet dla najbliższych! Mogą stać się one niepowtarzalnym i niezapomnianym prezentem wśród rodziny. Razem możemy stworzyć spersonalizowane upominki, dzięki którym każdy (nie tylko najmłodsi) będzie mógł poczuć się wyjątkowo widząc prezent ze swoim imieniem wyszytym na wesołej, świątecznej skarpecie. Nie zwlekajcie do ostatniej chwili! Święta już za pasem! Jeśli chcecie być pewni, że Wasze skarpety dotrą do Was o czasie już teraz pomyślcie o zamówieniu. Dodatkowo jeśli zamówisz skarpety do 15 listopada otrzymasz zniżkę na całe zamówienie - 10%. Czekam na Wasze pomysły!

Wróć