Jak wybrac kocyk dla dziecka? cz.I

Kolorowe, przytulne, małe, duże, grubsze i cieńsze… Tyle ich jest… Który wybrać?! Wchodząc do sklepu lub przeglądając Internet możemy odnaleźć wiele propozycji kocyków dla najmłodszych. I jak tu nie dostać zawrotu głowy? Niby od przybytku głowa nie boli, ale mając do wyboru tyle różnych produktów często po prostu nie wiemy, na który się zdecydować. Dzisiaj spróbuję trochę pomóc w tej rozterce.

Poniżej przedstawiam najważniejsze kryteria, którymi warto kierować się przy wyborze kocyka.

1. Pierwszą i najważniejszą kwestią według mnie jest JAKOŚĆ

Moje produkty wykonane są z najwyższej jakości polaru MINKY o gramaturze 380g oraz 100% bawełny. Dzięki wysokiej jakości, materiał nie odkształca się, nie spiera i jest odporny na rozciąganie. Jest to bardzo ważne z uwagi na bezpieczeństwo produktu w zetknięciu z delikatną skórą Maluszka, ale również na jego długowieczność i trwałość. Z jednej strony zapewniamy komfort skórze (materiał jest odpowiedni również dla alergików) z drugiej strony kocyk jest trwały i może posłużyć nam przez długie lata. Dzięki swojej wytrzymałości kocyk nie boi się PLAM, które dzieci zwyczajowo wprowadzają w nasze życie  wystarczy wrzucić kocyk do pralki i mamy pewność, że razem z plamą nie opuszczą nas również kolory bądź literki.

Cienki kocyk minky-bawelna z haftem i imieniem

2. Kolejną kwestią jest to jaki ROZMIAR będzie odpowiedni?

Lepiej kupić mały kocyk czy może duży, żeby “starczył” na dłużej?

W swojej ofercie posiadam trzy podstawowe rozmiary kocyków minky:

  • Zaczniemy od kocyka o wymiarach 50x75cm. Jest on przeznaczony dla niemowląt, świetnie nadaje się do gondoli lub wózka, nie trzeba go składać na pół, nie będzie nam się również “plątał” w najmniej odpowiednich momentach. Ta wielkość świetnie nadaje się dla najmłodszych.
  • Kolejny rozmiar – według mnie najbardziej uniwersalny to 75x100cm. Może być wykorzystywany od urodzenia do 2-3r.ż. Jest odpowiedni zarówno dla niemowlaków, jak i dla starszych Maluchów.
  • Największy rozmiar to 120x100cm. Ten wymiar szyję z myślą o przedszkolakach. Sprawdza się on w domu a także podczas popołudniowych, przedszkolnych drzemek, kiedy dziecko potrzebuje otulić się w “coś” znajomego, swojego, co przypomina o domu.

Na życzenie mogę wykonać niestandardowy rozmiar kocyka wedle zapotrzebowania.

Cienki kocyk minky z haftem i imieniem

3. Następny element to GRUBOŚĆ

Jaką wybrać na lato, a jaką na zimę? Inną do domu i do wózka? Proponuję trzy grubości kocyków:

  • Pierwszą z nich jest połączenie dwóch materiałów – bawełny i polaru minky. Ten rodzaj kołderki nie zawiera wypełnienia. Świetnie nadaje się na lato, bądź do domu oraz dla wiecznie “rozkopujących” się Maluszków,
  • Drugi “średni” typ to połączenie bawełny, polaru minky i wypełnienia o gramaturze 150g/m2. Wypełnienie to w 100% ekologiczna owata silikonowa bardzo puszysta i mięciutka a zarazem wytrzymała. Dobrze utrzymuje ciepło i zapewnia komfort termiczny,
  • Ostatnią propozycją jest grubszy kocyk z bawełny, polaru minky oraz wypełnienia o gramaturze 300g/m2. Jest to dobre rozwiązanie na chłodniejszą pogodę na zimę lub dla “zmarźlaków”.

Wróć