Jak wybrać kocyk dla dziecka? cz.II

Kolorowe, przytulne, małe, duże, grubsze i cieńsze… Tyle ich jest… Który wybrać?!

4. PERSONALIZACJA

Jest to coś, co czyni wyjątkowym moje kocyki na tle produktów z marketów lub innych sklepów z akcesoriami. Każdy projekt jest inny, niepowtarzalny i ma swój charakter! Nieskończona możliwość połączeń wzorów, faktur i kolorów czyni każdy projekt świetną zabawą dla Ciebie i dziecka. Starsze dzieci mogą uczestniczyć w projektowaniu kocyka, dzięki temu czują, że tworzą coś swojego, fajnego, czego na pewno będą używać i czym będą się mogły się pochwalić innym. Oprócz tego kocyk można szybciej odnaleźć w razie ewentualnej zguby, bo jest charakterystyczny, a dodatkowo często zawiera imię naszego Szkraba.

5. Bardzo ważnym elementem jest również pobudzenie ROZWOJU SENSORYCZNEGO dziecka

Szczególnie ważne jest to na etapie niemowlęcym. Moje kocyki dzięki różnorodności faktur, tekstur i materiałów mogą okazać się wspaniałym ćwiczeniem rozwojowym w pierwszych miesiącach życia. Oprócz bodźców dotykowych rozwijane jest również poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Położne często polecają owijanie noworodków bardzo ciasno kocykiem lub pieluszką po porodzie, wtedy czują się ciepło, bezpieczne i podobnie jak w brzuchu mamy .

Wzory, faktury, grubosci polaru minky

6. Ostatnim elementem kocyka jest niewątpliwa wartość SENTYMENTALNA

Bo czy nie będzie miło za kilka, kilkanaście lat wyciągnąć kocyk z imieniem naszej pociechy z szafy i przypomnieć sobie te wszystkie piękne chwile spędzone razem, kiedy jeszcze to była taka Kruszynka? Poczuć ten zapach niemowlęcej skóry i powspominać jak to było…?

KONIEC

Wróć