Worek z imieniem do przedszkola

Masz dość ciągle rwących się i zagubionych reklamówek na buty i stroje? Sprawdź moją propozycję haftowanych, personalizowanych worków z imieniem dla przedszkolaka! Poza przedszkolem worek może również służyć do przechowywania klocków, lalek i innych skarbów.

Zaprojektuj worek razem z dzieckiem i zobacz jak chętnie będzie go używać.
Większy rozmiar świetnie sprawdzi się także jako worek na pościel.

Szczegóły produktu:

Rozmiar
Personalizowany worek do przedszkola z imieniem Pies z Kwiatkami
  • worek na buty, ciuszki do przebrania - 35x40 cm
  • worek na pościel do przedszkola - 50x60cm
  • worko-plecak na drobiazgi - 30x35 cm

Na zamówienie – każdy inny rozmiar

Tkanina
  • bawełna
  • bawełna drelich
  • tkanina wodoodporna
  • bawełna + tkanina wodoodporna

Na zamówienie – inne rodzaje tkanin

Jak wybrać worek
Worek do przedszkola z imieniem i Złomkiem

Worek przedszkolaka/szkolniaka – niby nieważny, bo buty można przecież trzymać w zwykłej reklamówce albo w szafce, a jednak w przedszkolu okazuje się niezastąpiony. Jak wybrać worek, który posłuży przedszkolakowi, a później uczniowi przez długie lata?

Każda mama przedszkolaka doświadczyła tego nieprzyjemnego uczucia, gdy orientuje się, że rzeczy dziecka nagle zginęły. Zginęły, choć były podpisane, schowane do szafki w szatni i nagle ich nie ma. Zguba znajdzie się albo nie. C‚est la vie!  Jako rodzice przedszkolaka musimy pogodzić się z tym, że dzieci nie pilnują swoich rzeczy, a panie przedszkolanki nie są w stanie pilnować i dzieci i rzeczy jednocześnie.

Z tego chociażby powodu dobrze jest, gdy ubranie na zmianę, które zanosimy do przedszkola, schowamy dodatkowo do worka ściąganego sznurkiem. W ten sposób nic się nie zgubi ani nie wypadnie jak z reklamówki. Worek na buty to najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób przechowywania rzeczy osobistych w przedszkolnej szatni, który może służyć nam i naszemu dziecku przez długie lata. O ile oczywiście kupimy worek dobrej jakości.

Worek na buty i…

Worek na buty, oprócz ubrań, może pomieścić w sobie wiele rzeczy. Poza przedszkolem świetnie sprawdza się w domu – można w nim przechowywać klocki i inne drobne zabawki, a także skarby znalezione na podwórku takie jak piórka, kamyki, muszelki, kapsle… W worku zmieszczą się wszystkie dziecięce skarby, a nawet małe piłeczki, które ciągle plączą się pod nogami.

Na co warto zwrócić uwagę kupując worek do przedszkola?

Rodzice przedszkolaków wychodzą tymczasem zazwyczaj z założenia, że worek to worek i nie ma tu się nad czym zastanawiać. Worki do przedszkola kupują na promocji w supermarkecie, najczęściej z wizerunkiem ulubionego bohatera – świnki Peppy albo Spidermana.

Nie zwracając zupełnie uwagi na jakość materiału i wykonania z rozczarowaniem na twarzy stwierdzają po miesiącu czy dwóch, że worek ma dziurę i kupują kolejny, a potem jeszcze jeden. To tylko kilkanaście złotych, więc mogą sobie pozwolić na kilka worków w ciągu jednego roku szkolnego. Matematyka jest jednak nieubłagana i zwykle wychodzi na to, że powiedzenie co tanie, to drogie dotyczy również worków na buty.

Przeczytajcie więc na co warto zwrócić uwagę wybierając worek na kapcie, który będzie służył przedszkolakowi przez kilka lat i stanie się przy okazji bohaterem wielu wspomnień.

Wymiary

Standardowe worki mają wymiary około 30 x 35 cm, co pozwala na swobodne schowanie w nich butów lub ubrania na zmianę.

Kolor

Wybierając kolor worka, przede wszystkim musimy zastanowić się do czego tak naprawdę będzie on służył. Jeśli będziemy trzymać w worku ubranie na zmianę i ewentualnie strój gimnastyczny, to z powodzeniem możemy kupić worek w jasnym kolorze. Jeśli jednak w przedszkolu będą przechowywane w worku buty, to warto zdecydować się na ciemniejszy kolor na którym nie będzie widać plam gdy włożymy mokre, zabłocone kalosze czy trzewiki.

Wzór

Dobrze byłoby, aby dziecko polubiło swój worek i identyfikowało się z nim. W ten sposób będzie go pilnowało, a wraz z nim i jego zawartości. Ponieważ przedszkolaki nie umieją jeszcze czytać, dobrze byłoby, aby worek był spersonalizowany w możliwie najprostszy sposób. Warto zatroszczyć się o to, aby worek naszego dziecka nie był w przedszkolu kolejnym workiem ze Spidermanem albo Myszką Minnie, bo to pozwoli na uniknięcie pomyłek z serii „Co robi ta bluzka w moim worku?”, „Gdzie są moje rzeczy?”, „Ola zabrała mi worek!”.

Zakupienie worka z wypisanym na nim imieniem i nazwiskiem częściowo rozwiązuje sprawę, osobiście jednak wolę worki z kolorowymi aplikacjami, które pozwalają dzieciom na błyskawiczne rozpoznanie ich worka bez pomocy pani.

Przegląd worków na buty

Przeglądając sklepy internetowe w poszukiwaniu worka do przedszkola zauważyłam, że te worki z wyższej półki są zwykle bardzo drogie (nawet po 80-100 zł za sztukę!). Można jednak znaleźć całkiem przyzwoite worki w przystępnej cenie.Większość cen prezentowanych tu worków na buty oscyluje w granicach 50-60zł.

Jeśli wydaje się Wam, że 50zł za worek na buty to dużo, to muszę Was zaskoczyć. Jesteście w błędzie.

Koszt zakupu materiału – grubej, dobrej jakości bawełny – wyniósł 40 złotych czyli po 20 złotych na jeden worek. Doliczając koszt zakupu sznurka, guzików i czas poświęcony na szycie worków, a później naszywanie aplikacji można dojść do wniosku, że łatwiej i taniej byłoby wyłożyć te 50 złotych na gotowy worek.